اولین قدم این است که بودجه‌ای که برای خرید لپ تاپ کنار گذاشته‌اید را مشخص کرده و در نهایت بدانید مثلا با بودجه متوسط چه لپ‌تاپی می‌توان خرید؟

پس از مشخص کردن بودجه، باید بدانید سیستمی که قصد خرید آن را دارید قرار است برای شما چه کاری را انجام دهد، کارهای محاسباتی، چندرسانه‌ای، اداری یا بازی؟


 

هر کدام از این کاربردها، بار پردازشی مشخصی دارند که روی قطعات خاصی اعمال می‌شود، پس باید اولویت خود را بر قوی تر کردن آن قطعات قرار دهید. به عنوان مثال هنگام بازی، حداکثر فشار بر روی GPU وارد می‌شود و به همین دلیل است که سیستم‌های گیمینگ باید دارای کارت گرافیک قدرتمندی باشند. سیستم‌هایی که برای کارهای مهندسی و محاسباتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیشتر CPU و RAM آنها درگیر می‌شود و توجه به این دو قطعه مهمتر است.

اهمیت CPU بر کیفیت بازی ها

بازی‌های امروزی بر حسب نوع خود می‌توانند کار بیشتر یا کمتری از CPU‌ بکشند. به عنوان مثال برای نمایش روان و بدون ایراد بازی‌های استراتژیک، نیاز به محاسبات سنگینی وجود دارد که اهمیت CPU قدرتمند را نمایان‌تر می‌کند. در جدول زیر به طور خلاصه حداقل CPU مناسب را برای برخی بازی‌های پرطرفدار مشخص کرده‌ایم. در ستون آخر هم بهینه‌ترین CPU برای داشتن تجربه‌ای خوب در هر بازی پیشنهاد شده است. در این جدول حداقل پردازنده‌ای که برای هر بازی پیشنهاد شده، کیفیت قابل قبولی را برای حالتی که تنظیمات بازی در میزان متوسط یا بالا قرار داده شده ارائه می‌کند. CPU بهینه‌ای که پیشنهاد شده هم حداکثر کیفیت را متناسب با صرف حداقل هزینه ایجاد می‌کند.

تاثیر همزمان کارت گرافیک و CPU

طبق تجربه می‌دانیم که حتی با کیفیت‌ترین بازی‌های موجود، در حالتی که با بالاترین کیفیت تنظیم شده باشند، نیازی به صرف هزینه برای خرید قوی‌ترین CPU را ندارند. به عبارت دیگر اگر کارت گرافیکی و CPU نصب شده روی سیستم با دقت انتخاب شوند، با حداقل قدرت CPU می‌توان حداکثر بازده ممکن را به دست آورد و دیگر نیاز به صرف هزینه برای داشتن CPU قوی‌تر ندارید. در جدول زیر می‌توانید بهترین CPU را برای انواع کارت گرافیک بر حسب بودجه‌های مختلف مشاهده کنید. دقت داشته باشید که به هیچ وجه نمی‌توان گفت که با خرید قوی‌ترین و گران‌ترین CPU با بیشترین تعداد هسته، بهینه ترین سیستم را خواهید داشت. در جدول زیر بهترین CPU و کارت گرافیکی که در کنار هم بهینه‌ترین بازدهی را ارائه می‌کنند معرفی شده است.

 

امید است با مطالعه این گزارش، به آگاهی کافی برای انتخاب لپ‌تاپی که با حداقل میزان هزینه، بیشترین کارایی را به شما ارائه کند، رسیده باشید. در نهایت لازم می‌دانیم به معرفی مهم‌ترین دلایلی که فروشگاه اینترنتی زنبیل را برای خرید لپ تاپ به بهترین گزینه تبدیل می‌کنند بپردازیم. با خرید لپ‌تاپ از زنبیل دو امکان مهم برای شما فراهم می‌شود. اول امکان استفاده از چتر حمایتی زنبیل است، به این‌گونه که در صورت بروز هر گونه مشکل در سیستم شما، پیگیری کارهای مربوط به گارانتی لپ تاپ تا مرحله آخر و برطرف شدن مشکل توسط شرکت خدمات پس از فروش و تحویل دوباره آن به شما را می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای به زنبیل بسپارید. امکان دوم تضمین بهترین قیمت لپ تاپ می‌باشد. به این صورت که بعد از خرید محصول طی زما مقرر، اگر متوجه شدید که فروشگاه معتبر دیگری همان محصول را با همان مشخصات و گارانتی با قیمت کمتری ارائه می‌کند، با آگاه کردن فروشگاه اینترنتی زنبیل از این مورد، در کمتر از دو ساعت ما به التفاوت وجه پرداختی به حساب شما بازگردانده می‌شود. پس با آرامش خاطر به سایت فروشگاه اینترنتی زنبیل مراجعه کرده و پس از آگاهی از قیمت هر یک از مدل‌های لپ تاپ برندهای معتبر از جمله قیمت لپ تاپ ایسوس ، قیمت لپ تاپ لنوو و قیمت لپ تاپ ایسر با گارانتی اصلی اقدام به خرید نمایید.